Sprzęt do fizykoterapii

Sprzęt do fizykoterapii jak kupować najprzydatniejsze do naszej kliniki w dobrych cenach?

Na samym początku powinno się wyjaśnić czym jest fizykoterapii. Jest to rodzaj rehabilitacji medycznej, która wykorzystuje działanie czynników fizycznych. Aby fizykoterapia była wydajna powinno się mieć specjalistyczne urządzenia do fizykoterapii, które pomogą leczenie kontuzji albo innych urazów. Aparaty do fizykoterapii pomogą nam nie tylko zniwelować ból, a także w natychmiastowy sposób przywrócić kondycję fizyczną. Zabiegi ze względu na sposób użytego sprzętu do fizykoterapii https://med-store.pl/fizykoterapia/40 i zjawiska fizyczne możemy rozłożyć na:

  • Aparaty do fizykoterapii wykorzystujące wiązki lasera. Stosowane są zazwyczaj, by zmniejszyć dolegliwości bólowe po zerwaniach ścięgna czy złamaniach. Naświetlanie laserem bardzo wspaniale oddziałuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub leczenia nerwobóli. Laser adresowany jest wprost na bolące miejsce. Chory dostaje do ochrony wzroku specjalne okulary. Cały zabieg trwa nie dłużnej niż 10 minut.
  • Zaawansowane urządzenia do fizykoterapii takie jak pole magnetyczne. Wykorzystywane tutaj pole magnetyczne jest słabej częstotliwości. Czas zabiegu to około 30 minut. Stosowany jest zwykle w rehabilitacji po urazach lub reumatoidalnych zmianach. Wpływa dobrze na nasz system odpornościowy także oddziałuje na zmniejszenie bólu. Klient kładzie się na leżance, nad którą przeprowadzany jest specjalny talerz w kształtach kołowych czy płytek. W czasie zabiegu pacjent nic nie odczuwa.
  • Sprzęt do fizykoterapii jaki jest także wykorzystywany poprzez wykorzystanie prądu galwanicznego. W czasie zabiegu diody przykładane są na bolesnych miejscach u pacjenta. Muszą one być ułożone na mokrym waciku, by zwiększyć przewodnictwo prądu. Używany prąd to prawie 0,2 mA/cm2 elektrody czynnej. Używana jest zazwyczaj do łagodzenia stanów zwyrodnieniowych stawów. Pomaga ona także na obniżenie stanów zapalnych w organizmie. Czas zabiegu to około 15 minut, w czasie jakiego chory odczuwa małe mrowienie. Po samym zabiegu może pojawić się rumień, jaki w czasie kilkunastu godzin wchłania się.
  • Aparaty do fizykoterapii, które wykorzystują ultradźwięki. To wyjątkowa głowica, którą przykłada się do ciała chorego. Ultradźwięki są aplikowana na skórze za pomocą specjalistycznej głowicy, która funkcjonuje z substancją sprzęgająca jak żel czy żel z lekiem.
  • Urządzenia do fizykoterapii , które leczą zimnem popularnie nazywane krioterapią. Temperatura używana w ciągu tego zabiegu to poniekąd -176 stopni Celsjusza. Używane może być zimne powietrze lub azot. Tego rodzaju sprzęt do fizykoterapii ma za zadnie zniwelować dolegliwości bólowe oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi osteoporozy.
  • Aparaty do fizykoterapii zwane zazwyczaj Sollux. Stosuje on lampę z oświetleniem podczerwonym, która nagrzewa wskazane miejsca na naszej skórze. Czas trwania zabiegu to około 15 minut. Tego typu urządzenia do fizykoterapii idealnie sprawdzają się przy kłopotach skórnych, naświetlaniu zatok również w czasie leczenia swoistego rodzaju zwichnięć.

Jak uważamy sprzęt do fizykoterapii pełni ogromną rolę w profesjonalnym i szybkim leczeniu. Dlatego urządzając swój gabinet powinniśmy kupić aparaty do fizykoterapii świetnej jakości, jaki nam i pacjentom będą służyły poprzez lata.