stół do masażu

Jak nabyć stół do masażu, aby jakość do naszego gabinetu była niebywale opłacalna?

Każdy kto pragnie prowadzić swój gabinet masażu winien wyposażyć go w stół do masażu. Będziemy na nim funkcjonować przez mnóstwo lat i jest on niezbędnym urządzeniem, stosowanym każdego dnia. Aby zdobyć właściwe stoły do masażu, muszą mieć one prawidłową strukturę i parametry odpowiadające zarówno masażystą jak również pacjentom. Każdy z nich posiada minusy jak i plusy dlatego jego zakup winno być przemyślany. Im większe umiejętności rehabilitanta, tym stół do masażu będzie musiał spełnić określone warunki. Na początku powinniśmy określić, gdzie będziemy działać. Jeśli wyłącznie w naszym gabinecie, to należy zakupić stół do masażu stacjonarny. Waga stołu w tym przypadku nie jest dosyć ważna. Należy tutaj zwrócić uwagę na możliwość regulacji wysokości, zwłaszcza wtedy gdy w klinice pracuje więcej niż jeden rehabilitant. Stoły do masażu przenośne muszą cechować się przede wszystkim małą wagą. Twoi klienci nie zawsze będą mieszkać w domu jednorodzinnym , czasem będziesz musiał wnieść stół do masażu na 4 piętro. Więc jego waga jest tu niezmiernie istotna. Ważne jest abyś mógł także złożyć stoły do masażu, zapakować w odpowiednią torbę i łatwo przewieźć do klienta. Tutaj musimy zdecydować się na kompromis. Stoły ciężkie będą wyjątkowo stabilne i wygodne, natomiast będzie nam je trudno przewieźć. Zatem kupując wybrany model mobilny powinniśmy na to zwrócić uwagę.
Stoły do masażu drewniane czy aluminiowe?
Aluminium jest o około 10% lżejsze, dlatego takie stoły będą dobrze sprawdzały się w terenie. Są one także odporne na rożnego rodzaju warunki atmosferyczne, dlatego fizjoterapia możemy pozostawić go na dworze bez obawy przed zniszczeniem.

Stoły do masażu wykonane z drewna najczęściej możemy spotkać w SPA. Posiadają piękny, ponadczasowy wygląda, który idealnie wkomponuje się we wnętrze nowoczesne, lecz także i klasyczne. Ich jedynym minusem jest dosyć spora waga. Dlatego wynoszenie go z gabinetu do innego miejsca może spowodować trudność. Stoły do masażu, a regulacja wysokości. Na początku powinno się wspomnieć, że potrafimy wyróżnić trzy zasadnicze regulacje. Ręczna, która jest najmniej komfortowa, jednak stoły są dużo tańsze. Regulacja hydrauliczna. Tutaj zmiana wysokości następuję, dzięki przyciskowi hydrauliczne, który znajduje się albo za oparciem, albo jest w postaci przycisku nożnego. Ostatnim jest regulacja za pomocą pilota. Jest ona najbardziej komfortowa, jednak także droga. Dzięki niej możesz śmiało regulować za pomocą pilota wysokość stołu. Ważną cechą jest również możliwość ciągłej regulacji zagłówka i podłokietników. Rozmiar stołu do masażu – jest to jednak z ważniejszych kwestii. Nie zapomnijmy o pewnej zasadzie im dłuży stół do masażu tym korzystniej. Standardowo mają one od 180-190 cm. Jego max nośność wynosi zazwyczaj 200 kg. Szerokość winna być również komfortowa dla klienta, aby wygodnie na nim leżał i w czasie terapii nie przesuwał się na brzegi. Stoły do masażu są w kilku konfiguracjach. Jest ich na rynku sporo. Więc nasz wybór powinien być dogłębnie przemyślany.