stacjonarny stół do masażu

Jak odpowiednio zakupić stacjonarny stół do masażu, aby spełniał moje wymagania.

Stół stacjonarny do masażu to najważniejsze urządzenie w pracy rehabilitantów. Używane są często w momencie rehabilitacji po kontuzjach. Możemy na nich wykonać zabiegi terapeutyczne z obszaru terapii manualnej czy mięśniowo-powięziowej. Stacjonarny stół do rehabilitacji jak wyselekcjonowac taki, który będzie niezwykle nam odpowiadał i który będzie przystosowany do rodzaju wykonywanych terapii. Warto dlatego poznać atuty oraz wady, które ma stół stacjonarny do rehabilitacji. Na samym wstępie należy ustalić czy taki stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji będzie tylko w naszym gabinecie czy jednak zdecydujemy się z nim dojeżdżać do odbiorców.
Musimy tu wyróżnić dwie zasadnicze kategorie:

  • stacjonarny stół do rehabilitacji – jest on na pewno cięższy, ma więcej funkcji. Ale jest on o wiele bardziej komfortowy dla pacjenta i specjalisty. Jeśli pracujesz wyłącznie stacjonarnie będzie to najodpowiedniejszy wybór.
  • mobilny stół do masażu – jest na pewno lżejszy, mniej przyjemny dla pacjenta. Ma na wyposażeniu kółka, dzięki którym szybko możesz go przesuwać i jest nieco mniej stabilny. Stoły przenośne, dobrze sprawdzają się w wypadku lekarzy, jacy prowadzą terapie w domu.

Stół stacjonarny do masażu powinien mieć również możliwość regulacji wysokości. Jest to niezmiernie istotne w wypadku fizjoterapeuty, który musi posiadać odpowiednio wyregulowaną wysokość do pracy z pacjentem. Skutkuje to na skuteczniejszą jakość pracy, ale jednocześnie na wydajniejszą pracę z chorym.
Możemy tu wyróżnić regulację:

  • ręczną;
  • hydrauliczną;
  • elektryczną.

Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji z regulacją ręczną. Jest to najprostszy typ stołu dostępny na runku. Regulacja wysokości dokonuje się za pomocą specjalistycznej korby, która zwykle położona jest z tyłu urządzenia. W ciągu pracy bardzo ciężko jest zmienić wysokość i ułożenie pacjenta. Zatem jest on mało polecany do nowych gabinetów lekarskich.
Stół stacjonarny do rehabilitacji z regulacją hydrauliczną wysokości. Posiadaj on specjalne hydrauliczne siłowniki i po ich naciśnięciu następuje obniżenie stołu. Tego rodzaje stołu jest w pewnym sensie „ ugodą” dla pacjenta i rehabilitanta.
Stacjonarny stół do rehabilitacji z regulacją elektryczną. Są one najczęściej kupowane przez kliniki i nowoczesne gabinety.

Cieszą się wielkim zaciekawieniem. Za pomocą pilota umożliwia na łatwą oraz szybką regulację wysokości stołu. Możemy ją również łatwo obniżać w ciągu pracy z pacjentem bez najmniejszego problemu. To który stół stacjonarny do masażu kupimy uzależnione jest również od kwoty, którą dysponujemy. Dużo z nich umiemy kupić w standardowej wersji i wersjach Pro. Różnią się one przede wszystkim grubością ramy jak i obiciem. Materiały zastosowane w normalnej wersji są mniej wytrzymałe oraz ich gama kolorystyczna jest o wiele mniejsza. Jak możemy zobaczyć wybór jest niewątpliwie ogromny. Najkorzystniej jeśli dobierzemy taki, który zaspokoi nasze oczekiwania. Praca dla nas i pacjenta będzie komfortowa.